آبمیوه: خرید انواع آبمیوه تکدانه به قیمت کارخانه

Adminنویسنده: Admin
بازدید: 556 بازدید
آبمیوه تکدانه

فروشگاه فرآورده های پروتئینی صوفیکو، نمایندگی فروش محصولات تکدانه است. این فروشگاه همواره در تلاش است که تا با گردآوری مجموعه ای از اقلام غذایی در برندهای مختلف برای مشتریان بیشترین رضایت مندی را ارائه دهد. آبمیوه تکدانه، تولید داخلی با کیفیت است. از جمله محصولات معروف این شرکت می توان به شربت، آبمیوه و… اشاره کرد. محصولات ذکر شده با استفاده از جدیدترین محصولات تکنولوژی روز دنیا تولید و با رعایت حقوق مصرف کننده اصول و معیارهای محیط زیستی و گرفتن گواهی نامه و استانداردهای لازم وارد صنعت غذایی شده است.

همه ما در فصول گرم سال از شربت ها و آبمیوه ها برای خنک شدن استفاده می کنیم. امروزه با پیشرفت این صنعت آبمیوه های جدید با ترکیبات تازه به بازار عرضه شده و از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی از برندهای پرطرفدار در این صنعت، آبمیوه تکدانه است. این برند امروزه ترکیبات جدیدی را به بازار عرضه کرده که از کودک تا بزرگسال از طرفداران آن می باشند. علاوه بر این برخی از محصولات آن می تواند گزینه‌ی مناسبی برای پذیرایی از مهمان باشد.

آبمیوه تکدانه بدون استفاده از افزودنی‌ های غیر مجاز تولید می شود و از بهترین نوع کنستانتره در تولید و ساخت محصولات خود استفاده می‌کند. محصولات این برند اگرچه جزو نوشیدنی های صنعتی محصوب می شود، اما با اتکا به این فرآیند توانسته با رقبای خود تفاوت مهمی ایجاد کند. هدف تکدانه ارائه آبمیوه خالص به مردم است نه آبمیوه هایی با افزودنی بالا.

انتخاب نوشیدنی های خوشمزه که از میوه تهیه می شود، زیاد و متنوع است. در بازار علاوه بر اصطلاحات رایج آب میوه خالص و آب میوه از کنسانتره، اصطلاح “نکتار” اغلب استفاده می شود. اما نکتار چیست و چه تفاوتی با آب میوه دارد؟ ما در این مطلب مهم ترین جنبه ها را توضیح داده و تفاوت های بین آب میوه و نکتار را به شما ارائه می دهیم.

نکتار به چه معناست؟

نکتار چیست؟

قبل از اینکه به انوع آبمیوه تکدانه بپردازیم، برای درک بهتر توضیح داده ایم که نکتار چیست؟ نکتار طبق تعریف، نوشیدنی است که از آب میوه یا تفاله میوه، آب و انواع شکر یا عسل تهیه می شود. اما تفاوت بین آب میوه، نکتار چیست؟ منظور دقیقاً از این نام‌ های مختلف برای نوشیدنی ‌های حاوی آبمیوه در آلمان توسط قانون آب میوه و دستورالعمل‌های نوشابه تنظیم می‌شود. آب میوه همیشه دارای عصاره میوه 100 درصد است، در حالی که در نکتار حداقل مقدار کمی میوه تجویز می شود. علاوه بر این، در آبمیوه های صنعتی ممکن است تا 20 درصد شکر اضافه شده داشته باشند و مواد دیگری نیز ممکن است برای اصلاح طعم به آن اضافه شود.

چه مقدار میوه در نکتار به کار می رود؟

مقدار میوه استفاده شده در نکتار

بنابراین تفاوت بین نکتار و آب میوه در حداقل مقدار میوه تعیین شده قانونی است. برای آبمیوه تکدانه، بسته به میوه متفاوت است، به طوری که معیارهای زیر تعیین کننده هستند:

میوه هایی که آب آن ها برای مصرف فوری مناسب است (مانند سیب و پرتقال): باید حداقل 50 درصد میوه داشته باشد.

میوه هایی با آب اسیدی که برای مصرف فوری مناسب نیستند (مانند لیموترش، شاه توت و توت سیاه): بسته به نوع میوه، باید بین 25 تا 50 درصد میوه استفاده شود.

میوه هایی با تفاله زیاد (مانند موز و انبه): باید حداقل 25 درصد میوه داشته باشد.

با این حال، برای مطابقت با استانداردهای کیفیت بالای ما، محتوای آبمیوه این برند فراتر از این الزامات قانونی است. نکتارهای تکدانه حاوی محتوای میوه بالاتری برای یک تجربه طعمی خاص و طبیعی هستند. به عنوان مثال، آبمیوه بلوبری تکدانه حاوی 70 درصد محتوای میوه است، اگرچه قانون فقط 40 درصد را پیشنهاد می دهد.

مطالعه بیشتر: خرید آبمیوه نکتار

چرا از برخی از میوه ها منحصرا برای تولید نکتار به کار می روند؟

آبمیوه تکدانه

در آبمیوه تکدانه از برخی میوه ها فقط برای تولید نکتار استفاده می شود. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یک میوه به یک آب میوه خالص با محتوای 100 درصد میوه تبدیل نمی شود، بلکه به نکتار تبدیل می شود:

زیرا میوه ها بسیار ترش هستند، مانند مویز یا زغال اخته وحشی.

زیرا میوه دارای تفاله زیادی است یا پالپ آن بسیار متراکم است، مانند انبه و موز.

بنابراین اینکه در آبمیوه تکدانه یک میوه را به آبمیوه یا نکتار تبدیل می شود به اسیدیته آن و مقدار پالپ آن بستگی دارد. تمام آبمیوه های تکدانه همیشه از آب میوه خالص با کیفیت بالا تهیه می شوند و محتوای دقیق میوه روی برچسب بطری ذکر شده است.

به عنوان یک اصل، آبمیوه تکدانه از آب یا کنسانتره در فرآیند تولید آب میوه استفاده نمی کند تا مواد طبیعی و ویتامین های ارزشمند میوه را حفظ شود و کیفیت بالای معمول خود را به شما ارائه می دهد.

فرآیند تولید آبمیوه تکدانه

فرآیند تولید آبمیوه تکدانه

به طور کلی، تولید آبمیوه شامل موارد زیر است: تمیز کردن مواد، برش، جداسازی هسته، حرارت دادن، خرد کردن، مخلوط کردن با آب شیرین و مواد افزودنی، آسیاب کلوئیدی، گاز زدایی، پر کردن، پلمپ کردن، استریل کردن و محصولات نهایی.

1-فرآوری مواد اولیه

میوه های رسیده بدون بیماری یا آفات مانند انبه، پرتقال، سیب، هلو زرد، گلابی انتخاب می شود. سپس آن ها با یک میوه شوی کاملاً شسته شده و به نصف برش داده می شود تا گوشت میوه از هسته جدا شود. در این مرحله گوشت میوه سیاه شده و خالدار باید جدا شود. در طول فرآوری میوه، باید آن ها را در مخلوطی از اسید سیتریک و اسید اسکوربیک خیس شده تا از تغییر رنگ آن ها جلوگیری شود.

2-حرارت دادن و خرد کردن

در این مرحله میوه های بریده شده باید به مدت 4 تا 5 دقیقه تا دمای 95 درجه سانتیگراد حرارت داده شوند و با دستگاه تفاله میوه با قطر منافذ 0/5 میلی متر آن را خرد کنید. در فرآیند خرد کردن، پوست و دانه ها از تفاله میوه جدا می شوند.

3- مخلوط کردن با آب شیرین و مواد افزودنی

در این مرحله میوه های خرد شده خام با آب شیرین و اسید مخلوط می شوند. نکته ای که در این مرحله باید در نظر داشت این است که پالپ میوه بیش از 35 درصد از محصولات نهایی را به خود اختصاص دهد.

4-آسیاب کلوئیدی

با استفاده از آسیاب کلوئیدی، پالپ های میوه مخلوط شده همگن شده و پالپ میوه را به صورت یک سوسپنسوئید همگن با ویسکوزیته خاص میکرونیزه می شود.

5-گاز زدایی

گاز زدایی از فرآیند تولید آبمیوه

پس از آسیاب کلوئیدی، مواد جامد معلق مخلوط (40-50 درجه سانتیگراد) حاوی مقداری هوا هستند. برای جلوگیری از اکسید شدن آب میوه و بهبود کیفیت آب از یک گاز زدا خلاء برای از بین بردن هوا استفاده می شود.

6-پر کردن و پلمپ کردن

در این مرحله آبمیوه تکدانه گاز زدایی شده را در بطری ها یا قوطی ها پر می کنند. در این مرحله باید از بهداشتی بودن بسته ها اطمینان حاصل شود. فرآیند پر کردن باید در دمای 65 درجه سانتیگراد صورت گیرد و سپس بسته ها پلمپ می شود.

7-استریل کردن و خنک کردن

در این مرحله آبمیوه داخل بطری به مدت 5 تا 10 دقیقه در دمای 100 درجه سانتیگراد نگهداری می شود. پس از استریل کردن، بطری ها را با کمک آب تا دمای اتاق خنک می شود.

انواع آبمیوه تک دانه

آبمیوه‌ تکدانه چه پالپ‌ دار و چه بدون پالپ به عنوان پرطرفدارترین نوشیدنی در ایران شناخته می‌شود. به طور کلی آبمیوه ها در سراسر جهان همراه با وعده صبحانه سرو می شود و موجب می شود صبحانه شما چندین برابر خوشمزه تر شود.

1-آب انار

آبمیوه آب انار، حاوی آنتی اکسیدان فراوانی است که می تواند انتخاب مناسبی برای سرو غذاهای چرب و سنگین باشد.

2-آب آناناس

یکی دیگر از انواع آبمیوه تکدانه آب آناناس است که طرفداران ویژه ای دارد. طبع این نوشیدنی گرم و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد و برای تقویت سیستم ایمنی بسیار مفید است.

مطالعه بیشتر: خرید آبمیوه آناناس

3- آب آلبالو

آب آلبالو یک نوشیدنی سنتی است که برای اکثر افراد حس نوستالژی در روزهای گرم تابستان را دارد. برای خرید آنلاین این نوشیدنی به صورت عمده و تکی می توانید به سوپرمارکت اینترنتی صوفیکو مراجعه کنید.

4-هلو

از دیگر آبمیوه تکدانه، شربت هلو است. این آبمیوه یکی از خوش مزه ترین و شیرین ترین آبمیوه هایی است که از محبوبیت بالایی برخوردار است.

5-آب سیب

یکی از آبمیوه های تکدانه که خوردن آن در هر دمایی لذت بخش است آب سیب است. این آبمیوه را می توانید با کیک ساده به عنوان عصرانه میل کنید یا می توانید با همراه صبحانه خود میل کنید.

6-انبه

انبه یکی از میوه‌های تابستانی پرخاصیت و منبع اصلی بتاکاروتن است. بنابراین این میوه مناسب کسانی است که از کمبود ویتامین A و کم خونی رنج می برند. امروزه نکتار و شربت انبه از خود میوه پرطرفدارتر است. از خواص آن می توان به کاهش کلسترول، پیشگیری از آسم، کنترل فشار خون و… اشاره کرد.

خرید آنلاین انواع آبمیوه و شربت

خرید اینترنتی انواع مختلف آبمیوه تکدانه بدون گاز، موکتل، نوشیدنی و شربت با تخفیف از فروشگاه اینترنتی صوفیکو امکان‌پذیر است.

فروشگاه اینترنتی صوفیکو در راستای راحتی در امر خرید اینترنتی برای کلیه همشهریان و دیگر شهروندان در سراسر کشور و در جهت کاهش سفرهای درون شهری و برون شهری و در نهایت کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر فروش اینترنتی خود را شروع کرده است.

فروشگاه صوفیکو با پشتوانه چندین ساله و بزرگترین سرمایه خود اعتماد مشتریان توانسته است با خدمات رسانی سریع و همچنین ارائه تنوع بالایی از بارکدهای کالایی در مدت زمان کوتاهی جایگاه ویژه ای در میان شهروندان مشهدی در زمینه فروش اینترنتی کسب کند.

یکی از ویژگی هایی که موجب شده فروشگاه صوفیکو از محبوبیت ویژه ای برخوردار شود تقویت گسترده زیرساخت و اتخاذ استراتژی های نوین در زمینه فروش اینترنتی از جمله طراحی سایت جدید و پیاده سازی اپلیکیشن موبایل اشاره کرد. همچنین، به منظور کاهش زمان ارسال و ارائه خدمات بهتر به مشتریان، ناوگان حمل و نقل خود را بهبود و تقویت کرده است.

ارائه تخفیفات خاص، برگزاری جشنواره ‌های فروش و همچنین ارسال رایگان کالا برای خریدهای بیش از پانصد هزار تومان از جمله خدمات فروشگاه اینترنتی صوفیکو می باشد.

در حال حاضر سیستم جدید فروشگاه مجازی صوفیکو آماده ارائه خدمات سریع تر و دقیق تر به مشتریان گرامی می‌ باشد.

 

دسته بندی Blog
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x