بهترین طرز تهیه سس مایونز بدون خردل

Adminنویسنده: Admin
بازدید: 1,226 بازدید
طرز تهیه سس مایونز بدون خردل

طرز تهیه سس مایونز بدون خردل سریع و آسان است که فقط به چند ماده و چند دقیقه وقت شما نیاز دارد. سالم تر و در بسیاری از موارد ارزان تر از جایگزین های دیگر که فقط به 5 ماده و چند دقیقه وقت شما نیاز دارد.

آماده سازی: 10 دقیقه
زمان پخت: 2 دقیقه
سطح سختی: آسان سرو: 4 نفر

ارزش غذایی در هر وعده- برای 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر)

کیلو کالری چربی کل چربی اشباع شده نمک کربوهیدرات فیبر پروتئین
130 14 گرم 1 گرم 10 گرم 0 گرم 0 گرم 0 گرم

همه ما طرفدار یک سس مایونز خوب، به خصوص یک سس مایونز کاملا طبیعی هستیم که بتوان از آن در انواع مختلفی از دستور العمل ها استفاده کرد. اگر به دنبال یک سس مایونز کاملا طبیعی و سالم هستید، ممکن است نخواهید خردل خریداری شده با مواد نگهدارنده را به آن اضافه کنید. در این دستور غذا از روغن زیتون، سرکه و زرده تخم مرغ استفاده شده تا مایونز سبک و مطبوعی ایجاد شود که به راحتی هر غذایی را همراهی می کند.

اگر می خواهید از این طرز تهیه سس مایونز بدون خردل آن را در کنار غذا سرو کنید و به کار ببرید همبرگر، ناگت مرغ، شنیسل مرغ در همین بلاگ بررسی کنید.

طرز تهیه سس مایونز

قبل از اینکه به طرز تهیه سس مایونز بدون خردل بپردازیم ابتدا به طرز تهیه سس مایونز اشاره کرده ایم. درست کردن سس مایونز در خانه یک مهارت آشپزی ساده و در عین حال مفید است که می تواند ساندویچ ها، سالادها و دیپ های شما را به سطح جدیدی از طعم و مزه ارتقا دهد. در ادامه یک راهنمای گام به گام برای درست کردن سس مایونز خانگی آورده شده است:

مواد اولیه

 • 1 تخم مرغ نسبتا بزرگ، در دمای اتاق
 • 1 قاشق غذاخوری خردل
 • 1 قاشق غذاخوری سرکه سفید
 • 1/2 قاشق چایخوری نمک
 • 1 فنجان روغن (روغن کانولا یا آفتابگردان بهتر است)
 • آب لیمو (اختیاری، برای طعم بیشتر)

مراحل طرز تهیه سس مایونز

طرز تهیه سس مایونز

مواد خود را آماده کنید: در مرحله اول درست کردن سس مایونز ابتدا تخم مرغ را در دمای اتاق قرار دهید. چرا که این کار به دستیابی به قوام مناسب کمک می کند. همچنین خردل، سرکه و نمک خود را آماده کنید.

مواد را مخلوط کنید: در یک غذاساز یا مخلوط کن، تخم مرغ، خردل، سرکه سفید و نمک را با هم مخلوط کنید. چند ثانیه هم بزنید تا خوب مخلوط شود.

روغن را به تدریج اضافه کنید: در این مرحله از طرز تهیه سس مایونز باید به روغن را به آرامی در حالی که غذاساز کار می کند، به صورت قطره قطره اضافه کنید. این کار به مخلوط اجازه می دهد تا به درستی امولسیون شود و بافتی کرمی ایجاد کند. بعد از هم زدن، مخلوط غلیظ می شود.

بررسی و تنظیم: سس مایونز را بچشید و نمک و تندی آن را به دلخواه تنظیم کنید. می‌توانید کمی آب لیمو به آن اضافه کنید.

نگهداری: در این مرحله از درست کردن سس مایونز، سس آماده شده را به یک شیشه تمیز یا ظرف دربسته منتقل کنید. آن را تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه سس مایونز در یک دقیقه

طرز تهیه سس مایونز در یک دقیقه نه تنها ممکن است، بلکه با ابزارهای مناسب و روشی ساده بسیار راحت است. برای رسیدن به این هدف، به یک مخلوط کن و به مواد زیر نیاز دارید:

مواد اولیه:

 • 1 عدد تخم مرغ بزرگ
 • 1 قاشق غذاخوری خردل
 • 1 قاشق غذاخوری سرکه یا آب لیمو
 • مقدار اندکی نمک
 • یک پیمانه شکر (اختیاری)
 • 1 فنجان روغن نباتی

مراحل طرز تهیه سس مایونز در یک دقیقه:

طرز تهیه سس مایونز در یک دقیقه

در مرحله اول از درست کردن سس مایونز ابتدا تخم مرغ، خردل، سرکه (یا آب لیمو)، نمک و شکر اختیاری را در یک ظرف شیشه ای بلند و باریک یا لیوانی که همراه با مخلوط کن است قرار دهید.

روغن زیتون را در یک پیمانه بریزید. مخلوط کن را در کف ظرف قرار دهید، روی تخم مرغ و سایر مواد را بپوشانید.

مخلوط کردن را با کمترین سرعت شروع کنید. همانطور که امولسیون می شود، خواهید دید که مخلوط غلیظ شده و به سس مایونز خامه ای تبدیل می شود. این فرآیند باید کمتر از یک دقیقه، معمولاً فقط 20-30 ثانیه طول بکشد.

در طرز تهیه سس مایونز در یک دقیقه وقتی مخلوط به غلظت دلخواه رسید، مخلوط کن را خاموش کرده و از ظرف خارج کنید.

سس مایونز را بچشید و نمک و اسیدیته آن را با اضافه کردن سرکه یا آب لیمو بیشتر به دلخواه تنظیم کنید.

در این مرحله از درست کردن سس مایونز یک دقیقه ای شما اکنون آماده مصرف است و می توانید آن را در ظرف تمیزی منتقل کرده و تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید.

درست کردن سس مایونز در خانه در یک دقیقه با مخلوط کن سریع و آسان است و به شما امکان می دهد از چاشنی تازه و بدون مواد نگهدارنده برای سالاد، ساندویچ و سایر غذاهای خود لذت ببرید.

طرز تهیه سس مایونز با مخلوط کن

تهیه سس مایونز با مخلوط کن یک فرآیند ساده و راحت است که منجر به یک چاشنی خامه ای و خانگی می شود. در ادامه راهنمای گام به گام طرز تهیه سس مایونز با مخلوط کن آشپزخانه آورده شده است:

طرز تهیه سس مایونز با مخلوط کن

مواد اولیه:

 • 1 تخم مرغ بزرگ در دمای اتاق
 • 1 قاشق غذاخوری خردل
 • 1 قاشق غذاخوری سرکه یا آب لیمو
 • 1 فنجان روغن زیتون گیاهی یا سبک
 • نمک و فلفل برای چشیدن

مراحل طرز تهیه:

مواد را آماده کنید: مهم ترین نکته در مرحله اول از درست کردن سس مایونز ابتدا اطمینان حاصل کنید که تخم مرغ در دمای اتاق است. تخم مرغ سرد ممکن است باعث جدا شدن سس مایونز شود.

تخم مرغ و طعم دهنده ها را با هم ترکیب کنید: در طرز تهیه سس مایونز با مخلوط کن تخم مرغ، خردل دیژون، سرکه سفید یا آب لیمو، کمی نمک و کمی فلفل را اضافه کنید. همچنین می توانید طعم دهنده های اختیاری مانند سیر خرد شده، سبزی یا سس تند را برای عمق بیشتر طعم اضافه کنید.

پایه را مخلوط کنید: در این مرحله از درست کردن سس مایونز مخلوط کن را با سرعت کم شروع به کار کنید تا مواد ترکیب شوند. این یک پایه صاف برای سس مایونز ایجاد می کند.

روغن را اضافه کنید: در طرز تهیه سس مایونز با مخلوط کن در حالی که مخلوط کن در حال کار است، به آرامی از دهانه درب مخلوط کن روغن را بریزید. برای کمک به امولسیون شدن، اضافه کردن تدریجی روغن ضروری است. آن را در یک جریان نازک و یکنواخت بریزید و اجازه دهید کاملا با تخم مرغ و سایر مواد مخلوط شود.

مراقب غلیظ شدن باشید: همانطور که به ریختن روغن ادامه می دهید، متوجه غلیظ شدن مخلوط و تبدیل آن به سس مایونز خامه ای خواهید شد.

قوام را تنظیم کنید: در طرز تهیه سس مایونز با مخلوط کن وقتی تمام روغن اضافه شد، مخلوط کن را متوقف کنید و قوام سس مایونز را بررسی کنید. اگر خیلی غلیظ است، می توانید با اضافه کردن کمی آب لیمو یا سرکه آن را رقیق کنید. اگر خیلی نازک است، می توانید آن را کمی بیشتر مخلوط کنید.

انتقال و نگهداری: سس مایونز خانگی را در ظرف در بسته بریزید و در یخچال نگهداری کنید. معمولاً برای حدود یک هفته خوب است.

با استفاده از مخلوط کن، می توانید بدون زحمت سس مایونز خامه ای و تازه بسازید تا ساندویچ ها، سالادها و موارد دیگر را زیباتر کنید. سس مایونز خانگی امکان سفارشی سازی بی پایان را فراهم می کند و شما می توانید طعم ها را مطابق با ترجیحات خود تنظیم کنید و آن را به یک غذای اصلی همه کاره آشپزخانه تبدیل کنید.

مطالعه بیشتر: خرید آبلیمو با کیفیت

طرز تهیه سس مایونز با تخم مرغ

تهیه سس مایونز با تخم مرغ در خانه یک فرآیند ساده است که در نهایت منجر به یک چاشنی خامه ای و خوش طعم می شود. در ادامه یک دستور ساده برای سس مایونز خانگی با تخم مرغ آورده شده است

طرز تهیه سس مایونز با تخم مرغ

مواد اولیه

 • 1 تخم مرغ بزرگ در دمای اتاق
 • 1 قاشق غذاخوری خردل دیژون
 • 1 فنجان روغن
 • 1 قاشق غذاخوری سرکه سفید یا سرکه سیب
 • نمک و فلفل
 • اختیاری: یک پیمانه شکر یا کمی آب لیمو برای طعم بیشتر

مراحل طرز تهیه سس مایونز با تخم مرغ

 • مواد را آماده کنید: اطمینان حاصل کنید که تخم مرغ در دمای اتاق است زیرا به امولسیون بهتر کمک می کند.
 • تخم مرغ و خردل را مخلوط کنید: در مخلوط کن یا غذاساز، تخم مرغ و خردل دیژون را با هم مخلوط کنید. کمی هم بزنید تا خوب مخلوط شوند.
 • روغن را به تدریج اضافه کنید: در این مرحله از طرز تهیه سس مایونز با تخم مرغ در حالی که مخلوط کن یا غذاساز روشن است، شروع به اضافه کردن روغن به آرامی در یک جریان نازک و ثابت کنید. این افزودن تدریجی برای ایجاد یک امولسیون پایدار بسیار مهم است. به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط غلیظ شود.
 • سرکه را اضافه کنید: وقتی مخلوط غلیظ شد، سرکه را اضافه کنید و 10 تا 15 ثانیه دیگر هم بزنید تا مخلوط شود.
 • چشیدن طعم: سس مایونز را بچشید. نمک، فلفل و هر ماده اختیاری مانند شکر یا آب لیمو را اضافه کنید تا طعم دلخواه را به دست آورید.
 • ذخیره سازی: سس مایونز خانگی را به شیشه یا ظرف دربسته منتقل کرده و در یخچال قرار دهید. حدود 1-2 هفته قابل نگهداری است.

سس مایونز خانگی همه کاره است و می توان آن را با تنظیم ادویه ها بر اساس ترجیح شخصی سفارشی کرد. این نسخه طرز تهیه سس مایونز با تخم مرغ به شما امکان می دهد از یک سس مایونز تازه و بدون مواد نگهدارنده لذت ببرید که برای ساندویچ ها، سالادها و غذاهای مختلف عالی است.

مطالعه بیشتر: خرید سرکه به صورت عمده و جزئی

نکات طرز تهیه سس مایونز

مهم ترین نکته جهت درست کردن سس مایونز بهتر است از تخم مرغ تازه استفاده کنید تا بهترین نتیجه را ببینید.

اطمینان حاصل کنید که وسایل کار شما تمیز و خشک است تا از هرگونه مشکل امولسیون جلوگیری شود.

سس مایونزهای طعم‌دار را با افزودن موادی مانند سیر، سبزی‌ها یا سس تند می توانید تهیه کنید.

سس مایونز خانگی یک چاشنی همه کاره است که می تواند مطابق با ترجیحات ذائقه شما سفارشی شود. پس از تسلط بر این دستور العمل اولیه، می توانید خلاقیت به خرج دهید و از آن به عنوان پایه ای برای سس ها و دیپ های مختلف استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: خرید سس مایونز

مواد لازم برای طرز تهیه سس مایونز بدون خردل

این یک نمای کلی از مواد مورد نیاز برای درست کردن سس مایونز خانگی است، لیست و دستورالعمل های آن در ادامه اشاره شده است.

مواد لازم برای سس مایونز بدون خردل

 • تخم مرغ: سس مایونز نیاز به استفاده از تخم مرغ دارد. در دستور غذا از تخم مرغ خام استفاده می کنیم.
 • سرکه یا آب لیمو: استفاده از سرکه سیب یا آب لیمو، نه تنها طعم فوق العاده ای به سس مایونز می دهد، بلکه به تثبیت مخلوط نیز کمک می کند.
 • روغن: وقتی می گویم روغن با طعم خنثی، منظور روغنی با طعم ضعیف است. از آنجایی که سس مایونز حاوی مقدار زیادی روغن است، بسیار مهم است که از طعم روغنی که استفاده می کنید لذت ببرید. از روغن هسته انگور، روغن زیتون، آووکادو یا کانولا برای تهیه سس مایونز استفاده کنید.

طرز تهیه سس مایونز بدون خردل

شایان ذکر است که روش های مختلفی برای تهیه سس مایونز خانگی وجود دارد. استفاده از مخلوط کن یا یک غذاساز کوچک مراحل یکسان خواهد بود.

 

مرحله اول

در این مرحله از درست کردن سس مایونز مواد را با هم ترکیب کنید زرده تخم مرغ، آب لیمو، سرکه سفید، نمک و شکر اختیاری را در ظرف مخلوط کن بریزید.

مرحله دوم

در مرحله دوم مواد بالا را داخل مخلوط کردن ریخته و با سرعت کم مخلوط کنید و حدود 10-15 ثانیه هم بزنید تا مخلوط به خوبی ترکیب شود.

مرحله سوم

در این مرحله از طرز تهیه سس مایونز بدون خردل همان طور که مخلوط کن یا غذا ساز شما روشن است روغن را به آرامی اضافه کنید. این افزودن آهسته روغن برای امولسیون کردن سس مایونز و دستیابی به قوام خامه ای مورد نظر بسیار مهم است.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم از درست کردن سس مایونز بعد از افزودن روغن آن را مخلوط کنید تا غلیظ شود با ریختن روغن، متوجه غلیظ شدن مخلوط و امولسیون شدن آن خواهید شد. به مخلوط کردن ادامه دهید تا روغن مخلوط شود و سس مایونز به قوام غلیظی برسد. این کار معمولاً 1-2 دقیقه طول می کشد.

مرحله پنجم

در این مرحله از طرز تهیه سس مایونز بدون خردل باید چاشنی را تنظیم کنید سس مایونز را بچشید و چاشنی را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید. می‌توانید نمک، آب لیمو یا هر طعم‌دهنده دیگری را اضافه کنید تا طعم آن بهتر شود.

مرحله ششم

سس مایونز تازه تهیه شده را با احتیاط به ظرفی تمیز و بدون هوا منتقل کنید. قبل از استفاده در آن را محکم ببندید و حداقل 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. سرد کردن سس مایونز به غلیظ شدن بیشتر آن کمک می کند و اجازه می دهد طعم ها با هم ترکیب شوند.

نکات و عیب یابی طرز تهیه سس مایونز بدون خردل

در اینجا نکات و ترفندهایی وجود دارد که به شما در طرز تهیه سس مایونر بدون خردل کمک می کند:

طرز تهیه سس مایونر بدون خردل

 1. از تخم مرغ تازه استفاده کنید: برای داشتن بهترین طعم در درست کردن سس مایونز، باید از مواد تازه از جمله تخم مرغ و روغن زیتون فوق بکر که استفاده کنید. تخم مرغ های تازه شانس بیشتری برای امولسیون شدن مناسب و ایجاد یک سس مایونز پایدار دارند. در صورت امکان از تخم مرغ هایی استفاده کنید که تا حد امکان تازه باشند.
 2. استفاده از روغن تازه: روغن پایه سس مایونز باید خوب باشد، بنابراین شما نیاز به یک روغن گیاهی با کیفیت 100٪ دارید. روغن زیتون فوق بکر طعم خوبی به سس مایونز می دهد. برای داشتن طعمی سبک تر، یک روغن کانولا خوب نیز برای یک پایه صاف و خامه ای مفید است.
 3. مواد تشکیل دهنده دمای اتاق: استفاده از تخم مرغ های دمای اتاق و سایر مواد به فرآیند امولسیون در درست کردن سس مایونز کمک می کند و سس مایونز نرم تر و سازگارتر را تضمین می کند. مواد را از قبل از یخچال خارج کنید و قبل از شروع به کار آن را به دمای محیط برسانید. یکی از اشتباهات اصلی مردم در طرز تهیه سس مایونز بدون خردل استفاده از تخم مرغ سرد است. از تخم مرغ های دمای اتاق استفاده کنید، در غیر این صورت سس مایونز امولسیون نمی شود.
 4. روغن را به آرامی اضافه کنید: هنگام اضافه کردن روغن، چه با همزن دستی و چه با استفاده از مخلوط کن، بسیار مهم است که آن را به تدریج اضافه کنید. جریان آهسته و پیوسته امکان امولسیون سازی مناسب را فراهم می کند و منجر به بافت کرمی می شود. اضافه کردن سریع روغن می تواند باعث شکستن و نازک شدن سس مایونز شود. علاوه بر این، ممکن است اضافه کردن همه مواد و سپس مخلوط کردن آن باهم ایده خوبی به نظر برسد اما برای به دست آوردن یک سس مایونز یکدست، روغن را باید در آخر در حالی که سس مایونز در حال هم زدن است، به آرامی به آن اضافه کنید.
 5. ابتدا زرده‌ها را امولسیون کنید: در طرز تهیه سس مایونز بدون خردل اگر با دست هم می ‌زنید، ابتدا زرده‌ ها را هم بزنید تا صاف و کف‌دار شوند. این کار یک پایه خوب برای امولسیون قبل از اضافه کردن روغن ایجاد می کند. اگر در امولسیون کردن مشکل دارد، سعی کنید در حین هم زدن، 1/2 قاشق غذاخوری آب با دمای اتاق اضافه کنید تا سس مایونز ببندد.
 6. از روغن های خنثی استفاده کنید: روغن های گیاهی مانند روغن آفتابگردان یا روغن کانولا برای درست کردن سس مایونز بهترین عملکرد را دارند. زیرا طعمی خنثی داشته که بر مواد دیگر غلبه نمی کند. از روغن های با طعم قوی خودداری کنید، مگر اینکه به طور خاص طعم آن ها را در مایونز خود بخواهید.
 7. برای لطافت آب لیمو یا سرکه اضافه کنید: آب لیمو، سرکه یا ترکیبی از هر دو طعمی تند به سس مایونز اضافه می کند. با مقدار کم شروع کنید و با توجه به سلیقه خود تنظیم کنید.
 8. مزه دار کنید: در طرز تهیه سس مایونز بدون خردل از آزمایش چاشنی ها و گیاهان مختلف برای سفارشی کردن طعم سس مایونز نترسید. نمک، فلفل، پودر سیر، پاپریکا، یا گیاهانی مانند شوید، ریحان یا پیازچه می‌توانند طعم بی‌نظیری ایجاد کنند.
 9. ظروف و تجهیزات را تمیز نگه دارید: قبل از شروع کار مطمئن شوید که همه ظروف، کاسه ها و اجزای مخلوط کن تمیز و خشک هستند. هر گونه باقیمانده یا آب می تواند در فرآیند امولسیون سازی اختلال ایجاد کند.
 10. به درستی نگهداری شود: در طرز تهیه سس مایونز بدون خردل نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که سس مایونز خانگی را در ظرفی تمیز و دربسته در یخچال نگهداری کنید. سس می تواند تا یک هفته دوام بیاورد، اما با گذشت زمان بهتر است قبل از مصرف، علائم فساد را بررسی کنید.
 11. تمرین و صبر: در طرز تهیه سس مایونز بدون خردل نیاز نباید عجله کنید. اگر بار اول کاملاً به نتیجه نرسید، ناامید نشوید. با گذشت زمان و تجربه، در دستیابی به قوام و طعم دلخواه مهارت بیشتری خواهید داشت.

بهترین غذاهای جانبی با سس مایونز بدون خردل

در بالا به طرز تهیه سس مایونر بدون خردل اشاره شد. وقتی صحبت از غذاهای جانبی می شود که به خوبی با سس مایونز بدون خردل ترکیب می شوند، تقریباً بی پایان است. در اینجا چند گزینه کلاسیک و خوشمزه وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

بهترین غذاهای جانبی با سس مایونز بدون خردل

 • سیب زمینی سرخ کرده: بعد از درست کردن سس مایونز بدون خردل می توان آن را در کنار سیب زمینی سرخ شده ترد و طلایی سرو کنید.
 • سالاد کلم: سالاد کلم و سس مایونز بدون خردل یک غذا ساخته شده در بهشت است. سالاد کلم تند و ترد، غنای مایونز را متعادل می کند و یک غذای جانبی لذت بخش را ایجاد می کند.
 • سبزیجات کبابی: سبزیجات کبابی مانند کدو سبز، فلفل دلمه‌ای، بادمجان و قارچ‌ها را با مقداری روغن زیتون بمالید، نمک و فلفل بزنید و در کنار یک حبه سس مایونز خانگی سرو کنید.
 • سالاد سیب زمینی: یک سالاد سیب زمینی خوشمزه را با استفاده از سیب زمینی آب پز، کرفس خرد شده، پیاز و تخم مرغ آب پز درست کنید. همه را با سس مایونز بدون خردل مخلوط کنید تا یک غذای جانبی خامه ای و رضایت بخش داشته باشید.
 • ماهی: ماهی سوخاری را آماده کنید و روی آن‌ها را با سس مایونز بدون خردل، سالسا تازه، کلم خرد شده و کمی آبلیمو بریزید. به طور کلی مایونز طعم ماهی را کاملاً تکمیل می کند.

اگر به دنبال سس ها و چاشنی های بیشتری هستید، حتما طرز تهیه سس فرانسوی، سس کچاپ و انواع سس در مقالات همین بلاگ بررسی کنید!

خرید سس مایونز بدون خردل

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل مشغله کاری نمی توانید چاشنی مورد علاقه خود را تهیه کنید فروشگاه اینترنتی صوفیکو دارای انواع سس ها در برندهای مختلف می باشد. برای تهیه چاشنی مد نظر خود به وبسایت اینترنتی www.soofico.com مراجعه و محصولات خود را ثبت و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید.

دسته بندی Blog
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت