طرز تهیه سرکه انگور: چاشنی همه کاره در آشپزخانه شما

Adminنویسنده: Admin
بازدید: 424 بازدید
طرز تهیه سرکه انگور

سرکه برای قرن‌ها جزء اصلی آشپزخانه‌های سراسر جهان بوده و طعمی تند و کاربردهای متنوع در پخت و پز و نگهداری غذا ارائه می‌دهد. در حالی که سرکه های تجاری تولید شده به آسانی در دسترس هستند، در ساختن سرکه های خود در خانه رضایت منحصر به فردی وجود دارد. در این راهنما، ما به طرز تهیه سرکه انگور می پردازیم. یک تنوع لذت بخش و معطر که لمس متمایز به خلاقیت های آشپزی شما می بخشد.

قبل از شروع طرز تهیه سرکه انگور، درک اصول اولیه ضروری است. سرکه در اصل یک مایع تخمیر شده است که از اسید استیک تولید شده توسط باکتری های موجود در فرآیند تخمیر به دست می آید. سرکه انگور، همانطور که از نام آن پیداست، از آب انگور تهیه می شود، که در مقایسه با سایر انواع سرکه، مشخصات ظریف و میوه ای به آن می بخشد.

طرز تهیه سرکه انگور

سرکه انگور از آب انگور تازه فشرده شده تهیه می شود. برای تهیه سرکه انگور، تنها چیزی که نیاز دارید آب میوه است، یک ظرف درجه غذایی برای تخمیر و یک پوشش پارچه ای قابل تنفس که به جریان هوا اجازه می دهد تا ارگانیسم های موجود در هوا را به سطح آب انگور شما انتقال یابند.

مواد اولیه

برای طرز تهیه سرکه انگور به موارد زیر نیاز دارید:

  • انگور تازه
  • آب
  • شکر (اختیاری)
  • سرکه مادر یا سرکه خام و غیر پاستوریزه با کشت های زنده

مطالعه بیشتر: خرید انواع سرکه به صورت عمده و جزئی

مراحل طرز تهیه سرکه انگور

در ادامه به جزئیات طرز تهیه سرکه انگور می پردازیم.

مرحله 1: انگورهای خود را برداشت کنید

شست و شو انگور و انتخاب انگور سالم

هنگام برداشت انگور برای سرکه، خوشه هایی را انتخاب کنید که کاملا رسیده باشند. این انگور بیشترین میزان قند را دارد و خوش طعم ترین سرکه را می سازد.

در طرز تهیه سرکه انگور انواع انگور اهمیتی ندارد. تا زمانی که آن ها قند طبیعی دارند، برای تخمیر آب آن ها به سرکه مشکلی ندارید.

انگورها را کاملاً بشویید تا هرگونه کثیفی یا باقیمانده آن از بین برود. ساقه ها را بردارید و انگورها را له کنید تا آب آن خارج شود.

مرحله 2: از انگور خود آب بگیرید

آب گیری انگور

در این مرحله از طرز تهیه سرکه انگور، روش های مختلفی برای استخراج آب میوه از انگور وجود دارد. اگر آبمیوه گیری دارید، کار شما راحت تر است. اگر با انگورهای بدون هسته سروکار دارید، می توانید از آبمیوه گیری برقی استفاده کنید (این کار را با انواع دانه دار انجام ندهید، چرا که مقدار زیادی کف تولید می کنند).

پیشنهاد ما به شما یک روش ساده تر است. یک کاسه آشپزخانه بزرگ را با یک پارچه پنیری بپوشانید. بعد از اینکه انگورهای خود را زیر آب جاری آبکشی کردید، آن ها را از ساقه جدا کنید. 2/3 کاسه پر کنید و سپس شروع به له کردن انگورها با دست کنید. بعد از له شدن با گره زدن 4 گوشه پارچه خود کار را تمام کنید.

پارچه را در محلی نصب کنید تا آب از آن چکه کند. کاسه ای زیر پارچه قرار داده تا آب انگور خام جمع آوری شود

 

مرحله 3: آب میوه خود را در یک ظرف تخمیر قرار دهید

طرز تهیه سرکه انگور

از آنجا که آب انگور شما در نهایت به یک محصول اسیدی تبدیل می شود، مهم است که از یک ظرف درجه یک مواد غذایی برای فرآیند تخمیر استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما ظروف شیشه ای دهان گشاد و همچنین ظروف سنگی است.

در این مرحله از طرز تهیه سرکه انگور، آب انگور خود را در ظرف مناسب بریزید. و به جای قرار دادن درب در محل، دهان را با پارچه، یا فیلتر قهوه بپوشانید. مطمئن شوید که آن را با یک نوار لاستیکی یا نخ محکم بسته شده است. این کار به ارگانیسم های موجود در هوا اجازه می دهد تا به سطح آب میوه برسند و در عین حال کثیفی و مگس های میوه مزاحم را از آب شما دور نگه می دارد.

همچنین به تخمیر شما اجازه می دهد تا دی اکسید کربن را در مرحله اول تخمیر آزاد کند

مرحله 4: دوره تخمیر در دمای مناسب

در مرحله 4 از طرز تهیه سرکه انگور، میوه خود را در اتاقی بگذارید که دمای آن از 60 درجه فارنهایت (16 درجه سانتیگراد) خنک تر و از 80 درجه فارنهایت (26 درجه سانتیگراد) بیشتر نباشد. موجودات موجود در هوا که مسئول تبدیل آب میوه شما به سرکه هستند به دما حساس می باشند.

اگر خیلی سرد باشند، وارد عمل نمی شوند و اگر خیلی گرم باشد ارگانیسم ها مواد را تسخیر کرده و خراب می کنند. اجازه دهید مخلوط حدود 1-2 هفته تخمیر شود. روزانه آن را با یک قاشق چوبی یا پلاستیکی هم بزنید.

مطالعه بیشتر: دوره تخمیر در طرز تهیه سرکه انجیر چقدر است؟

مرحله 5: مراحل تخمیر

همانطور که آب انگور شما ته نشین شده است، دو مرحله تخمیر را پشت سر می گذارد. مرحله اول نتیجه مخمرهای طبیعی و معلق در هوا است، در حالی که مرحله دوم به دلیل باکتری های موجود در هوا اتفاق می افتد. در ادامه به شما توضیح می دهیم که چگونه کار می کند.

فاز 1: فاز الکل

در مرحله اول تخمیر  در طرز تهیه سرکه انگور، هوا مخمرهای طبیعی را به سطح تخمیر شما می برد. آن ها وارد عمل شده و شروع به مصرف قندهای طبیعی موجود در آب انگور می کنند. هنگام تغذیه، قند را به الکل تبدیل می کنند (محتوای الکل بسیار کم است). در حالی که مخمرها کار خود را انجام می دهند، دی اکسید کربن نیز ایجاد و آزاد می شود، که دلیل است برای اینکه یک پوشش قابل تنفس روی ظرف خود داشته باشید.

مرحله اول تخمیر با حباب های ریزی که بر روی دیواره ظرف تخمیر شما ظاهر می شود نشان داده می شود. حتی ممکن است روی سطح مایع شما ظاهر شوند و لایه ای از فوم حبابدار ظاهر شود. پس از چند هفته، آب میوه شما رایحه ای ملایم و شبیه الکل را حذف می کند. مخمرهای طبیعی تا زمانی که تمام قندهای طبیعی موجود در آب انگور شما را مصرف نکنند، تغذیه و رشد می کنند. پس از این، آن ها می میرند.

فاز 2: فاز اسید استیک

در فاز 2 مرحله تخمیر از طرز تهیه سرکه انگور، چند هفته پس از ناپدید شدن حباب ها، وقتی آب میوه خود را بررسی می کنید، متوجه عطر کمی ترش خواهید شد. این نشان دهنده ورود استوباکتورهای معلق در هوا (باکتری های اسید استیک) به صحنه است! این گروه از باکتری ها محتوای الکل را به اسید استیک تبدیل می کنند، چیزی که سرکه را به چیزی که هست تبدیل می کند.

بیشتر اوقات، این مرحله 3-5 برابر بیشتر از مرحله اول طول می کشد. پس صبور باشید!

مرحله 6: چگونه بفهمیم سرکه انگور شما چه زمانی آماده است

هیچ راه مطمئنی برای تشخیص اینکه چه زمانی آب انگور شما به طور کامل به سرکه تبدیل شده است وجود ندارد. می توانید طعم آن را بچشید. آن را بو کنید و حدس بزنید که تمام شده یا نه! اما در ادامه بهترین تستی است که می توانید به کمک آن تشخیص دهید که سرکه انگور شما آماده است اشاره کرده ایم.

در مرحله 6 از طرز تهیه سرکه انگور هنگامی که سرکه شما بوی ترش می دهد، کمی از مایع را در یک شیشه یا بطری بریزید و درب آن را محکم ببندید. مطمئن شوید که یک درب محکم (یا چوب پنبه) دارید و سپس بگذارید 2 تا 3 روز در پشت پیشخوان آشپزخانه شما بماند.

بعد از مدت زمان اشاره شده درب ظرف را باز کنید. آیا انتشار دی اکسید کربن وجود داشت؟ اگر چنین است، سرکه شما هنوز کار می کند و آماده آب بندی نیست. بگذارید 2 هفته دیگر بماند سپس دوباره تست کنید. اگر بدون انتشار دی اکسید کربن بود سرکه برای استفاده آماده است.

مرحله 7: انتخاب بطری برای سرکه انگور

چون سرکه یک ماده اسیدی است، خورنده است. ضروری است که در ظرف مخصوص نگهداری شود. همچنین توجه داشته باشید که سرکه به آرامی درب های قلع یا فلزی را از بین می برد. در صورت استفاده، ممکن است در نهایت با مواد ناخواسته در سرکه خود مواجه شوید.

سرکه انگور تمام شده را به شیشه ها یا بطری های شیشه ای منتقل کنید و از تمیز و استریل بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

مرحله 8: نکاتی برای نگهداری سرکه انگور در خانه

سرکه انگور به دلیل دارا بودن اسید استیک، محصولی پایدار است و نیازی به نگهداری در یخچال ندارد. می توانید آن را در کمد آشپزخانه نگهداری کنید.

نکات و ملاحظات طرز تهیه سرکه انگور

نکات طرز تهیه سرکه انگور

انتخاب انگور مناسب اولین مرحله حیاتی در طرز تهیه سرکه انگور است. در حالی که می توان از هر گونه انگور استفاده کرد، برخی از آنها به دلیل اسیدیته و طعم متعادل برای تولید سرکه مناسب تر هستند. اطمینان حاصل کنید که انگور تازه، رسیده و عاری از هرگونه نشانه فساد است.

ذخیره مناسب برای حفظ کیفیت و طعم سرکه انگور خانگی بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که ظروف ذخیره سازی شما برای جلوگیری از آلودگی تمیز و استریل شده اند.

برای محافظت از سرکه در معرض هوا، از بطری های شیشه ای با درب های محکم استفاده کنید.

سرکه انگور را در یک مکان خنک و تاریک به دور از نور مستقیم خورشید ذخیره کنید. چرا که می تواند کیفیت آن را به مرور زمان کاهش دهد. از قرار دادن آن در نزدیکی منابع گرما یا دماهای متغیر خودداری کنید.

از نگهداری سرکه انگور در نزدیکی مواد با بوی قوی خودداری کنید، زیرا می تواند بوها را جذب کند.

با پیروی از این نکات، می توانید مدت زمان ماندگاری را افزایش دهید و طعم غنی و ظریف سرکه انگور خانگی خود را برای مدت طولانی حفظ کنید.

مطالعه بیشتر: نکات نگهداری سرکه انگور

و در آخر…

طرز تهیه سرکه انگور در خانه یک تجربه ارزشمند است که شما را به سنت دیرینه وصل می کند. با پیروی از این مراحل می توانید سرکه انگور خوش طعم و معطری تولید کنید که خلاقیت های آشپزی شما را ارتقا می دهد. امتحان کنید و از ثمره کار خود لذت ببرید

دسته بندی Blog
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت