معرفی 6 برند از بهترین مارک سوسیس و کالباس

Adminنویسنده: Admin
بازدید: 935 بازدید
بهترین مارک سوسیس و کالباس

سوسیس و کالباس از فرآورده های گوشتی بسیار پرطرفدار درسراسر جهان می باشند. از آنجایی که این محصولات فرآوری دشت بخش عمده ای از وعده های غذایی ما را تشکیل می دهد به همین دلیل کارخانه ها و شرکت های سوسیس و کالباس زیادی در ایران در این حوزه فعالیت دارند. اما سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که بهترین مارک سوسیس و کالباس چیست؟ بهترین برند چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

مواد اصلی تشکیل دهنده فست فودها، سوسیس و کالباس هستند. از آنجایی که تقاضای جامعه برای تولید این محصولات افزایش یافته است و امروزه شرکت های سوسیس و کالباس زیادی در بازار وجود دارد به همین علت برای اطمینان یافتن از سلامت فرآورده های غذایی به ویژه آن هایی که در ترکیب آن ها گوشت وجود دارد و به عنوان فست فود مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد، مهم است که بهترین مارک سوسیس و کالباس ها را بدانید تا سلامت خود را به خطر نیندازید.

عوامل مهم در انتخاب مارک سوسیس و کالباس

در ادامه برخی از مهم ترین عوامل در انتخاب بهترین مارک سوسیس و کالباس اشاره شده است:

1-طعم

یکی از ویژگی هایی که شرکت های سوسیس و کالباس برای ارائه محصولات پروتئینی در نظر می گیرند، طعم آن هاست. طعم سوسیس و کالباس عاملی است که موجب برآورده شدن ذائقه شما خواهد شد. طعم و مزه آن باید به گونه ‌ای باشد که تمایل افراد برای خرید آن ‌ها بیشتر شده و فروش آن‌ ها بالاتر برود.

2-مواد تشکیل دهنده

عاملی دیگری که باعث برتری یک برند از دیگر برندهای می شود مواد تشکیل دهنده آن است. فرآورده های گوشتی نباید از مواد پرکننده یا طعم مصنوعی استفاده شده باشد. بهترین مارک سوسیس و کالباس از گوشت سالم و ادویه جات خالص تهیه می شود.

3-تغذیه

یکی دیگر از عواملی که بر بهترین مارک سوسیس و کالباس تاثیر می گذارد و همواره شرکت های سوسیس و کالباس آن را باید در نظر داشته باشند، ارزش تغذیه ای فرآورده های پروتئینی است. ارزش تغذیه ای آن این است که پروتئین بالا و چربی کمی داشته باشد.

بهترین مارک سوسیس و کالباس کدام است؟

فرآورده های پروتئینی جزو غذاهای نیمه آماده هستند که بسیار پر طرفدار بوده و در مقالات قبلی به طرز تهیه سوسیس و کالباس اشاره شده است. مواد تشکیل دهنده آن ها از گوشت چرخ شده نمک، فلفل، ادویه و سایر مواد خوراکی تهیه می شوند. از آنجایی که کارخانه ‌های تولید کننده این فرآورده ها بسیار زیاد است در ادامه به معرفی بهترین مارک سوسیس و کالباس پرداخته ایم.

مطالعه بیشتر: طرز تهیه سوسیس خانگی همراه با ویدیو آموزشی

1-سوسیس و کالباس میکائیلیان

سوسیس و کالباس میکائیلیان

یکی دیگر از بهترین مارک سوسیس و کالباس در بین شرکت های سوسیس و کالباس، برند میکائیلیان است. میکائیلیان از برندهای قدیمی در زمینه سوسیس و کالباس و دیگر محصولات گوشتی محسوب می شود. این برند فعالیت خود را از سال ۱۳۱۰ شروع کرده و تا به الان محصولات با کیفیتی را به بازار داخلی عرضه کرده است.

2-سوسیس و کالباس سولیکو

سوسیس و کالباس سولیکو

سولیکو علاوه بر اینکه جزو بهترین مارک سوسیس و کالباس محسوب می شود یکی از فعال ‌ترین و بزرگ ‌ترین کارخانه ‌های تولید محصولات غذایی مختلف در ایران محسوب می شود. سولیکو از آنجایی که دارای 14 کارخانه فعال است و محصولات بسیار متنوعی دارند برندی مادر محسوب می شود که 25 برند دیگر را تحت پوشش خود قرار می دهد. سوسیس در بین محصولات مختلف سولیکو، از آنجایی که تولید آن با کیفیت و صادرات آن به دیگر کشورهای جهان انجام می شود به عنوان یک محصول محبوب و شناخته شده عمل می کند.

3-سوسیس و کالباس آندره

سوسیس و کالباس آندره

سوسیس آندره یکی از بهترین شرکت های سوسیس و کالباس با سابقه و پرطرفدار در زمینه تولید سوسیس است. بنیان گذار این برند، آندریاس آهارونیان است که فعالیت خود را از سال ۱۳۱۶ آغاز کرده است. آندره ابتدا محصولات خود را به روش خانگی برای توزیع در اغذیه فروشی ها تهیه می کرد.

بعد از گسترش این برند، آندره به کارخانه ای مدرن برای تولید بهترین انواع سوسیس و کالباس شد. از ویژگی ها برتر این برند در سال های فعالیت خود، می توان به انواع گواهینامه ‌های استاندارد مدیریت و نشان استاندارد در زمینه فرآورده‌های گوشتی اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: بهترین دستورالعمل تهیه کالباس خانگی

4-سوسیس و کالباس گوشتیران

سوسیس و کالباس گوشتیران

یکی از قدیمی ترین و مشهورترین نام تجاری میان برندهای مختلف تولید کننده فرآورده‌ های گوشتی از جمله سوسیس، گوشتیران است. این برند فعالیت خود را از سال ۱۳۰۴ با نام تجاری آرزومان شروع کرد و بعد از گذشت سال ها با گسترش کارخانه در سال ۱۳۳۷ تغییر نام خود را انجام داد. در ایران، بسیاری از مصرف‌کنندگان محصولات برند گوشتیران به ویژه سوسیس آن را به عنوان یکی از با کیفیت‌ ترین شرکت های سوسیس و کالباس تولید شده، شناخته و تحسین می‌ شود.

5-سوسیس و کالباس 202

سوسیس و کالباس 202

یکی دیگر از بهترین مارک سوسیس و کالباس برند 202 است. نام اصلی این برند در زمان های گذشته شرکت صنایع غذایی پاک تلیسه بوده است. از آنجایی که این برند سابقه ای طولانی درحوزه تولید محصولات گوشتی دارد. انواع سوسیس 202 در ایران به دلیل تنوع و نوآوری در طعم‌های مختلف طرفداران بسیاری زیادی دارد و از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است.

آغاز به فعالیت این برند از سال 1358 بوده و در سال 1393 در استان البرز کارخانه جدیدی به دیگر مجموعه کارخانه های خود گسترش داده است.

6-سوسیس و کالباس شام‌شام

سوسیس و کالباس شام شام

همه ما شام شام را به عنوان بهترین مارک سوسیس و کالباس در بین شرکت های سوسیس و کالباس می شناسیم. شام شام مجموعه ای سرشناس در زمینه تولید انواع سوسیس و کالباس است که حدود 40 سال سابقه فعالیت دارد و محصولات با کیفیت بالا و مرغوبی به دست مصرف کنندگان می رساند.

عواملی که موجب شده برند شام شام در لیست بهترین برندهای سوسیس و کالباس قرار بگیرد، استفاده از مواد اولیه مرغوب، داشتن پرسنل مختصص و مجرب و مدرن و مجهز بودن کارخانه‌ به دستگاه های جدید می باشد.

بهترین مارک سوسیس و کالباس در بین شرکت های سوسیس و کالباس چه ویژگی ‌هایی دارند؟

ویژگی های سوسیس و کالباس مرغوب به شرح زیر می باشد:

  • دارای نشان استاندارد و سیب سلامت
  • بسته بندی سالم، مناسب و بدون حباب های ریز هوا
  • دارای درصد گوشت بالا و عدم کاهش حجم گوشت در زمان پخت
  • برای افرادی که حساس به گلوتن هستند باید حتما بر روی محصولات فرآوری شده ذکر شده باشد که محصول فاقد گلوتن (خرده نان، پودر سیب زمینی، آرد و برنج) است.
  • سوسیس و کالباس باید فاقد لکه های تیره خاکستری و سبز رنگ باشد.
  • بر روی محصول باید حتما تاریخ تولید و تاریخ انقضا قید شده باشد. این کار نشان دهنده معتبر بودن کارخانه است.
  • سوسیس و کالباس مرغوب در ترکیبات آن ها از خرده های نان، آرد و چربی های اشباع استفاده نمی شود.

از چه طریقی می توان بهترین مارک سوسیس و کالباس را انتخاب کنیم؟

1-دارای نشان تایید وزارت بهداشت

2-دارای سیب سلامت

سوسیس و کالباس با کیفیت از چه موادی تشکیل شده است؟

به طور کلی یکی سوسیس و کالباس با کیفیت از گوشت تازه و درصدبالایی تشکیل شده است اما به غیر از گوشت مواد دیگری در تولید فرآورده های گوشتی دخیل هستند که به اندازه گوشت نقش زیادی دارند که در ادامه به آن اشاره کرده ایم:

1-گوشت سوسیس کالباس

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، گوشت مهم ترین ماده تشکیل دهنده سوسیس و کالباس است که معمولا از گوشت گاو، گوسفند یا از مرغ برای تولید آن استفاده می کنند. این ویژگی مهم باید در بین شرکت های سوسیس و کالباس همواره در نظر گرفته شود. ویژگی مهمی که باعث می شود فرآورده گوشتی در لیست بهترین مارک سوسیس و کالباس قرار بگیرد استفاده از گوشت تازه است. منظور از گوشت تازه گوشت ذبخ شده است که بیشتر از 6 ساعت نگذشته است.

هر چه میزان گوشت به کار برده شده در فرآورده های پروتئینی بیشتر باشد کیفیت آن هم بهتر خواهد بود. برخی از تولید کنندگان سوسیس و کالباس از پروتئین های گیاهی به مواد اولیه اضافه می کنند که حجم مایه محصول بیشتر شود این کار باعث کاهش کیفیت محصول می شود.

برخی از تولیدکنندگان فرآورده های پروتئینی از چربی جهت خوشمزه آن ها استفاده می کنند. اما درصد چربی هر چه کمتر باشد، خلوص سوسیس و کالباس به دلیل افزایش حجم گوشت بیشتر می شود.

از عوامل تاثیرگذار در انتخاب بهترین مارک سوسیس و کالباس این است که کارخانه تولیدکننده از احشا گوشت و مرغ در تولید آن استفاده نکنند. عامل دوم میزان استفاده از روغن مایع در ترکیب محصولات است. برخی از تولیدکنندگان روغن های مایع غیرمجاز در محصول خود استفاده می کنند.

در این بین نکته ای که مهم است مجوز رسمی از وزارت بهداشت است که تمامی تولید کنندگان مواد غذایی و محصولات فرآوری شده باید آن را داشته باشند.

2-نمک در سوسیس و کالباس

نمک عامل مهمی در ایجاد طعم و مزه فرآورده های پروتئینی است. اما استفاده بیش از حد آن موجب افزایش فشار خون و دیگر بیماری های مرتبط با آن می شود.

در کشورهای اروپایی معمولا مقدار استفاده از نمک توسط نهادها با وضع قوانین کنترل می‌شود. این قوانین در کشور ما رعایت نمی شود و خود مصرف کنندگان و مشتریان باید ازاین موضوع آگاهی داشته باشند. به عبارتی دیگر از محصولاتی که مقدار زیادی نمک در آن ها استفاده شده است خودداری کنند.

مقدار استاندارد نمک استفاده شده در سوسیس و کالباس بین 1/8 تا 2/2 درصد و در سوسیس خشک یا نیمه خشک حدود ۳ درصد می باشد.

3-ادویه در سوسیس و کالباس

علاوه بر نمک استفاده از ادویه کمک بزرگی در خوش طعم شدن سوسیس و کالباس می کند. اما هدف آن نیست که در استفاده از آن زیاده روی کنید. استفاده بیش از حد ممکن است موجب ایجاد حساسیت هایی در فرد مصرف کننده شود.

چیزی که باعث می شوند فرآورده های پروتئینی شرکت های سوسیس و کالباس در لیست بهترین مارک سوسیس و کالباس قرار بگیرد استفاده از میزان مناسب ادویه در مقایسه با دیگر اجزا ترکیبات است. این کار باعث بهتر شدن طعم و مزه آن نخواهد شد.

مقدار استاندارد ادویه استفاده شده در ترکیبات بهترین مارک سوسیس کالباس بین 0/7 تا ۲ درصد می باشد. ادویه هایی که در ترکیبات فرآورده های پروتئینی به کار می رود عبارتند از: انواع فلفل قرمز، فلفل سیاه، پودر دارچین، زنیان، پودر زنجبیل، هل سائیده شده، پودر آویشن، ترخون، مریم گلی، زیره، میخک، پودر پیاز و سیر. از دیگر مواد تشکیل دهنده سوسیس و کالباس ها قند، افزودنی هایی ازجمله برنج، ذرت، سیب زمینی و نان و نگهدارنده های مجازی نظیر پلی فسفات سدیم می باشد.

در صورت حساسیت به هر کدام از این ادویه ها هنگام خرید به ترکیبات استفاده شده در آن دقت کنید.

4-نحوه تولید

استفاده از مواد با کیفیت تنها برای تهیه سوسیس و کالباس مرغوب و با کیفیت کافی نیست، بلکه ترکیب صحیح مواد با کمک دستگاه ‌های مدرن یکی از الزامات تولید یک محصول با کیفیت است.

یکی دیگر از عوامل موثر در کیفیت محصولات فرآورده های پروتئینی نحوه پخت مواد در این فرآورده هاست. به عنوان مثال پخت در اتاقک بخار بهتر از پخت در دیگ می باشد چرا که طعم و مزه بهتری به غذا می دهد.

فروشگاه فرآورده های پروتئینی صوفیکو با ارائه بهترین مواد غذایی، همراه همیشگی مشتریان عزیز است و به شما کمک می کند مهمانی ها و جشن های خود را راحت و بی نظیر برگزار کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که برای استفاده از بهترین مارک سوسیس و کالباس سفارش خود را در سایت صوفیکو ثبت کرده، تا محصولات خود را در اسرع وقت تحویل گرفته و وعده غذایی جذاب و سالمی را برای خانواده رقم بزنید.

بهترین کالباس برای پیتزا

همان طور که می دانیم در هنگام تهیه پیتزا علاوه بر انتخاب پنیر پیتزا، سس و… انتخاب فرآورده های پروتئینی آن از جمله کالباس از اهمیت بالایی برخوردار است.انتخاب بهترین کالباس برای پیتزا نیازمند دانستن نکات ضروری است که در ادامه به آن اشاره کرده ایم.

بهترین کالباس برای پیتزا

اگر می خواهید از یک کالباس ویژه برای پیتزا خود استفاده کنید پیشنهاد ما به شما کالباسی است که 80 درصد گوشت را داشته باشد. به طور کلی کالباس هایی با درصد بالایی از گوشت برای بهبود کیفیت و مزه پیتزا شما تولید شده است.

نکته مهم دیگری که هنگام انتخاب بهترین کالباس برای پیتزا در نظر داشته باشید این است که کالباس نسبت به حرارت فر واکنش مناسبی داشته باشد در این صورت اثرگذاری بهتری بر روی طعم پیتزا خواهد داشت.

لینک بهترین کالباس جهت تهیه پیتزا از نظر مصرف کنندگان در فروشگاه صوفیکو در زیر ارائه شده است. با کلیک بر روی آن می توانید به صورت مستقیم از فروشگاه خرید کنید.

مطالعه بیشتر: خرید کالباس 90 درصد گوشت بارون

موارد دیگری هم از کالباس وجود دارد که می تواند در انتخاب بهترین کالباس برای پیتزا به شما کمک کند. در ادامه به این موارد اشاره کرده ایم:

کالباس دودی: کالباس دودی با چوب معطر تهیه می شود که می تواند طعم و مزه بسیار خوبی به پیتزا بدهد.

کالباس سالامی: نوعی سوسیس فرآوری شده ای است که با گوشت تخمیر شده که هوا خشک شده تهیه می شود

کالباس کراکف: کراکف یکی دیگر از بهترین کالباس برای پیتزا است. کالباس کراکف از 70 درصد گوشت قرمز، آرد، گلوتن و ادویه‌ تهیه می ‌شود. کراکف در دو نوع ساده و پنیری در بازار وجود دارد.

بهترین کالباس برای الویه

بهترین کالباس برای الویه

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین کالباس برای الویه می رسد، ضروری است که کالباسی را انتخاب کنید که بتواند به طور هماهنگ طعم و مواد غنی این غذای خوشمزه را تکمیل کند.

بهترین کالباس برای الویه، نوع دودی و کاملا پخته است که معمولاً از گوشت قرمز تهیه می شود. دودی بودن غذا طعمی لذیذ و خوش طعمی را به آن می بخشد. ترکیب متعادل ادویه ها در کالباس، اغلب شامل سیر، پاپریکا و فلفل سیاه است که و طعم کلی غذا را تغییر می دهد.

علاوه بر این، کالباس به راحتی تهیه می شود که می توانید طرز تهیه آن را در مقاله ای از همین بلاگ مطالعه کنید. بهترین کالباس برای الویه به این صورت است که بتوانید آن را تفت دهید، کبابی یا گریل کنید تا به گزینه ‌ای همه ‌کاره تبدیل شود.

سالاد الویه با کالباس نیز طرفداران منحصر به فرد خود را دارد. بسیاری از افراد، سالاد الویه با مرغ را ترجیح نمی‌ دهند و آن را به عنوان غذای مورد علاقه خود محسوب نمی کنند. در برخی مواقع، کالباس به عنوان جایگزینی ساده ‌تر برای مرغ به کار می‌ رود. حتی برخی از افراد از سرخ کردن کالباس و استفاده از آن در سالاد لذت می‌ برند.

علاوه بر مبحث انتخاب بهترین کالباس برای الویه، به طور کلی الویه از نخود فرنگی، سیب زمینی، هویج، پیاز، گوشت، تخم مرغ تهیه شده که با سس مایونز مخلوط می شوند. گوشت مورد استفاده، مرغ یا کالباس است. به همین خاطر انتخاب کالباس بسیار در طعم نهایی آن تاثیرگذار می باشد.

برای مطالعه بیشتر و آشنایی با طرز تهیه الویه با کالباس می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر: طرز تهیه سالاد الویه با کالباس

ویژگی های بهترین کالباس مارتادلا

بهترین کالباس مارتادلا

مواد با کیفیت بالا: مارتادلا از گوشت خوک با کیفیت بالا که معمولاً ترکیبی از گوشت بدون چربی استفاده می شود. استفاده از مواد اولیه درجه یک طعم غنی و بافت مطلوب را تضمین می کند.

چاشنی متمایز: بهترین کالباس مارتادلا با ترکیبی از ادویه جات مانند فلفل سیاه و گشنیز چاشنی می شود. این ترکیب طعمی منحصر به فرد و خوش طعم به کالباس می بخشد.

بافت و قوام: مارتادلای با کیفیت بافت متعادلی را با ترکیبی هماهنگ از گوشت و چربی به نمایش می گذارد. گوشت ریز آسیاب می شود تا یک قوام صاف ایجاد شود، در حالی که مکعب های کوچک چربی به ایجاد حس لذیذ و لطیف کمک می کند.

روش‌های تولید: روش ‌های سنتی تولید، از جمله پخت آهسته و خشک‌کردن در هوا، به ایجاد طعم ‌های پیچیده متمایز کمک می ‌کنند. این روش ها نیاز به زمان و توجه به جزئیات دارند و در نتیجه محصولی از نظر طعم و کیفیت برجسته می شود.

بدون افزودنی های مصنوعی: بهترین کالباس مارتادلا فاقد مواد نگهدارنده، افزودنی ها و پرکننده های مصنوعی هستند.

به طور کلی، ویژگی‌های بهترین کالباس مارتادلا شامل ترکیبی از مواد اولیه درجه یک، آماده‌سازی ماهرانه و پیروی از روش‌های سنتی است که منجر به لذت آشپزی می‌شود که ماهیت هنر ایتالیایی را به تصویر می‌کشد.

مطالعه بیشتر: طرز تهیه کالباس تنوری

دسته بندی Blog
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x